تبلیغات
www.civilc.com - معرفی کوبیاکس cobiax
تاریخ : جمعه 8 دی 1391 | 01:06 ب.ظ | نویسنده : م.مهــرابی


مطالعات در زمینه سبک سازی و حذف  بتن ناکارآمد از سال ۱۹۸۵ در دانشگاه های آلمان و مجموعه شرکت های گروه فناوری های کوبیاکس درسال ۱۹۹۷ با همراهی مهندسین و متخصصینی از سوئیس و دیگر کشورهای  اتحادیه اروپا پایه ریزی و تآسیس شده است و اکنون تبدیل به یک مجموعه متخصص در  مورد اسلب های تخت سبک با بتن مسلح شده است....

این دانش از سال ۱۳۸۷ به صورت  انحصاری در ایران و تعدادی از کشور های منطقه در اختیار شرکت خانه سازی پارس مان  سازه است.

در حال  حاضر شرکت cobiax با ارائه دال های تخت و سبک دو محوره که دارای قابلیت های  مدولار و انعطاف پذیری می باشد بهینه سازی قابل توجهی را در زمینه فناوری و  اقتصاد ساخت و ساز ارائه کرده است با استفاده از دال های تخت و سبک  کوبیاکس به جای دال های بتنی توپر و یا دیگر دال های سبک موجود می توانید  ارزش بالایی به ساختمان خود و فرآیند ساخت و ساز دهید .


دلایل انتخاب و ورود تکنولوژی کوبیاکس به کشور عبارتند از:

 • صنعتی سازی

 • عدم نیاز به سرمایه گذاری زیاد برای احداث کارخانجات مواد اولیه

 • عدم نیاز به نیروی کار خیلی متخصص و امکان استفاده از نیروهای موجود

 • امکان احداث کارخانجات تولیدی در اقصی نقاط کشور

 • عدم وابستگی به خارج از کشور سازگاری با مباحث و مقررات ملی ساختمانی کشور

 • اقتصادی بودن تکنولوژی و امکان رقابت با سیستم های رایج

 • انعطاف پذیری سیستم در ارتباط با مسآله معماری و سازه ای

 • تکنولوژی دوستدار محیط زیست


مفهوم کوبیاکس:

اساس طراحی تکنولوژی Cobiax مبنی است بر سقف سازه ای با ویژگی «سقف دال ۲ طرفه» مشابه سقف های بتنی دال ۲ طرفه مرسوم با این تفاوت که هسته بتن مرکزی در محل هایی که کاربرد سازه ای ندارد با گوی های توخالی جایگزین می گردد. (جنس این گوی ها پلی اتیلن بازیافت یا پلی پروپیلن می باشد)

بدین صورت که این گوی ها در حدفاصل مش های میلگردی بالا و پایین قرار می گیرند. با توجه به اینکه در دال های بتنی ۲ طرفه مشکل تحمل نیروی برشی وجود ندارد، مشکل طراحی این نوع سقف بر مبنای حذف قسمتی از بتن میانی و ایفای عملکرد دال ۲ طرفه می باشد.

در فنآوری Cobiax با حذف بار مرده غیرسازه ای خاصیت باربری ۲ محوره همچنان حفظ می گردد. همچنین با شکل گیری غشای بتنی مستحکم در قسمت فوقانی و تحتانی دال به همراه شکل گیری شبکه تیرچه های داخلی در ۲ امتداد در اثر قراردهی گوی ها در سرتا سر فضای میانی دال بتنی می توان باربری مناسبی را برای این دال متصور شد.


اجزای این سیستم عبارتند از:

 • مدول قفسه ای (گوی های پلاستیکی به همراه خرپای فولادی)

 • دال بتن آرمه


انواع کیج ماژول :مزایای سقف کوبیاکس در مقایسه با سقف های دیگر:

در سیستم Cobiax اعضای دال سقف شامل بتن، آرماتور، توپی های توخالی پلاستیکی، و قفسه مسلح می باشد. توپی های توخالی در هسته مرکزی قفسه مسلح قرار گرفته و یک قفسه مدولار مسلح ایجاد می کند. این کیج مسلح مابین ۲ لایه آرماتور زیرین و رویین دال قرار گرفته و با حذف بتن غیرباربر از درون دال موجب سبک سازی آن می شود.
در این سازه سیستم مقاوم در برابر نیروهای جانبی سازه شامل ترکیب دال و  ستون (تقریباً قاب ساده) و دیوار برشی بتنی با شکل پذیری متوسط می باشد.


مزایای فنی سیستم کوبیاکس عبارتند از:

•باربری ۲ محوره

•بهینه سازی المان های عمودی مانند ستون ها و دیوارهای برشی (ستون های لاغرتر،کاهش ۴۰ درصدی حجمی و عددی ستون ها)

•بهینه سازی دال و فونداسیون (کاهش بارهای وارد بر پی، دال های تا ۳۰ درصد سبک تر)

•بهینه سازی المان های سخت کننده (کاهش بارهای افقی)

•کاهش ارتفاع کلی سازه (بهینه سازی ارتفاع سقف)

•کنترل خیز بهتر

•مقاومت بهتر در برابر نیروهای زلزله (کاهش اثر آسیب های لرزه ای، کاهش  ارتفاع و سبک شدن سازه)

•حذف تمام تیرهای اصلی


مزایای معماری سیستم کوبیاکس عبارتند از:

•انعطاف پذیری در پلان معماری (کاهش عددی ستون ها)

•قابلیت پذیرش کاربری های گوناگون

•سهولت تغییر کاربری افقی و عمودی

•امکان اجرای کنسول تا ۷ متر

•امکان ایجاد بازشو در هر شکل و اندازه در سقف

•افزایش فضای مفید (قابلیت اجرای دهانه تا ۱۸ متر بدون اجرای ستون)مزایای اقتصادی سیستم کوبیاکس عبارتند از:

•کاهش مصرف بتن

•کاهش المان های سازه ای

•کاهش مصرف آرماتور

•کاهش زمان ساخت

•کاهش هزینه های اجرای تأسیسات (حذف تیرها و مشکلات ناشی از آویز تیرها)

•کاهش ارتفاع کلی سازه به دلیل بهینه سازی ارتفاع سقف

 

 قابلیت های دیگر کوبیاکس:

کوبیاکس قابلیت انطباق با هر  گونه معماری را داراست. نحوه چیدمان گوی های توخالی، اندازه و شکل دال بتنی  بر اساس مقتضیات پروژه تعیین می گردند. کوبیاکس را می توان همراه با تکنیک  های ساختمانی از قبیل پس کشیدگی و یا سازه های مرب در دهانه بلندتر از ۱۸ متر مورد استفاده قرار داد.

اجرای تاسیسات الکترونیکی و  مکانیکی مشابه روش های سنتی و با قابلیت اجرا در ضخامت دال همچنین علاوه بر روش اجرای درجا، قابلیت اجرا به روش نیمه پیش ساخته نیز وجود دارد.


نحوه محاسبه هزینه تمام شده:

هزینه تمام شده ساختمان در بخش اجرای سازه (شامل فونداسیون، ستون، دیوار برشی و سقف) عبارت است از مجموع  هزینه های زیر در متر مربع زیربنا:


۱. میلگرد مصرفی:
میزان مقادیر میلگرد مصرفی بسته به نوع کاربری، تعداد طبقات، فواصل ستونها از جدول پیوست قابل استخراج می باشد.


۲. بتن مصرفی:
میزان بتن مصرفی بسته به نوع کاربری، تعداد طبقات و فواصل ستونها از جدول پیوست قابل استخراج می باشد.


۳. خدمات و پشتیبانی کوبیاکس:
 هزینه خدمات و پشتیبانی کوبیاکس شامل دو بخش به شرح زیر می باشد:

 • خدمات مهندسی شامل طراحی، محاسبات و تولید نقشه های سازه بر اساس سیستم کوبیاکس، آموزش گروه مجری سقف، حق امتیاز استفاده از تکنولوژی در پروژه و نظارت بر مراحل اجرای سقف.

 • تولید و تحویل کیج ماژولهای مورد نیاز پروژه


۴. دستمزد و اجراء:
کارفرما لازم است که برای اجرا سازه پیمانکار مورد تائید خود را انتخاب نماید. بدیهی است حق الزحمه پیمانکار بر اساس شرایط منطقه و قیمت های متداول روز  تعیین می شود.مقایسه دال کوبیاکس با دال بتن توپر:

1) در دهانه های یکسان 30-35% کاهش وزن و 5-10% کاهش ضخامت دال

2)در ضخامت دال یکسان کاهش وزن25-30% و افزایش دهانه5%

3)وزن یکسان دال ها 35-40%افزایش دهانه و 40-45%افزایش ضخامت

1- استفاده از این نوع سقف به شرط رعایت ضوابط و محدودیت های ذکر شده در ذیل و مباحث ششم و نهم مقررات ملی ساختمان ایران، در ساختمانهای دارای دیوار برشی بتن مسلح مجاز است
.

2- این ضوابط تنها برای سقفهای کوبیاکس با گویهای کروی شکل کاربرد داشته و سقف با گوی با اشکال غیر کروی را شامل نمیشود.

3- مجموع بار مرده روی این سقفها شامل پارتیشن، کفسازی و نازک کاری محدود به 260 کیلوگرم بر مترمربع بوده ضمن آنکه کاربرد این سقف تنها جهت پارکینگهایی که محل عبور اتومبیل سواری با حداکثر وزن 5/2 تن بابار متمرکز 1 تن می باشد مجاز است.

4- لازم است حداقل ضخامت بتن در اطراف گوی¬ها شامل بالا ، پائین و مابین دو گوی متوالی حداقل 5 سانتیمتر درنظر گرفته شود.

5-در طراحی از ظرفیت برشی فولاد مورد استفاده در قفسه گویها صرفنظر شود، با این حال میزان فولاد با امتداد قائم در این قفسه بایستی مطابق بند 9-12-6-3-1 مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ایران با فرض bw برابر با حداقل فاصله بین دو گوی متوالی در هر جهت دال تأمین شود.

6-در طراحی برای برش در هر جهت دال، مقاومت برشی نهایی بتن (Vc) باید حداکثر 50 درصد مقدار محاسبه شده طبقه رابطه 9-12-4 مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ایران و با فرض مقطع تمام پر بتنی محاسبه شود. در تمام نقاط دال که نیروی برشی نهایی (Vu) بیش از مقاومت برشی نهایی تأمین شده توسط بتن (Vc) باشد، دال باید به صورت توپر و بدون گوی اجرا شود.

7-در طراحی و کنترل برش در حالت حدی نهایی برای عملکرد دوطرفه در حوالی بارهای متمرکز و تکیه گاهها، مقارمت برشی نهایی بتن نباید حداکثر از 50 درصد مقداری که از بند 9-12-17-2-4 مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ایران حاصل میشود بیشتر منظور شود.

8- طراحی دال برای خمش در هر جهت بنا بر جزئیات اجرایی و با منظور نمودن حفره ها با مقطع دایره، در ضعیف ترین مقطع دال انجام گیرد.

9- محاسبات تغییر شکل دال بر پایه بند 9-14-2-6-1 و با محاسبه دقیق ممان اینرسی موثر دال سوراخدار انجام گیرد. اضافه افتادگی درازمدت بر پایه بند 9-14-2-4-3 محاسبه شود.

10- ایجاد هرگونه بازشو در این نوع دال تابع ضوابط بند 9-15-3-5 مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ایران می باشد.

11- در محل تقاطع دیوارهای برشی و دال کوبیاکس ، انتقال برش ناشی از زلزله از دال به دیوار باید در ضعیفترین سطح مقطع دیوار کنترل شده و در صورت نیاز از فولادگذاری برای تسهیل انتقال برش درون صفحه دیافراگم به دیوار بهره برده شود.

12- پیش بینی المانهای مرزی در اطراف بازشوها و لبه دال حسب مورد مطابق ضوابط طراحی آئین نامه ها و مقررات موجود انجام گیرد.

13- حداکثر دهانه (مرکز ستون به مرکز ستون) برای این نوع سقف در حالت کاربرد به صورت دال تخت به 5/6 متر محدود می شود.

در صورت کاربرد این سقف در ترکیب با قاب خمشی بتن آرمه شامل تیر و ستون مجزا که به تفکیک از دال طرح شده باشد، محدودیت فوق الذکر برای دهانه دال به 8 متر افزایش می یابد.

14- استفاده از روش پیش دال تنها در حالتی که سقف و گوی ها در پیش دال درگیر بوده و فولادهای کششی در پیش دال پیش بینی شده باشد مجاز است.

15- الزامات مربوط به انرژی باید مطابق مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان «صرفه جویی در مصرف انرژی» رعایت شود.

16- رعایت مبحث سوم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان «حفاظت ساختمانها در مقابل حریق» و همچنین الزامات نشریه شماره 444 مرکز تحیقات ساختمان و مسکن مربوط به مقاومت اجزای ساختمان در مقابل حریق با درنظر گرفتن ابعاد ساختمان، کاربری ووظیفه عملکردی اجزای ساختمانی الزامی است. تطابق شرایط و مشخصات مصالح و نحوه اجرا با مدرک فنی “P-SAC 02/III-187 General Test
Certificate of Building Inspectorate-MFPA Leipzing Gmbh” نیز ضروری است.


17- درخصوص عایق بندی بام، عایق پلی استایرن منبسط شده (پلاستوفوم) مورد استفاده، لازم است تا از نوع کندسوز مطابق با استانداردهای معتبر باشد. این عایق پلی استایرن باید به وسیله حداقل 5/1 سانتیمتر اندود یا تخته گچی محافظت شود. اتصال مکانیکی اندود یا تخته به سازه بام ضروری می باشد.

18- صدا سقف بین طبقات باید مطابق مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان «عایق بندی و تنظیم صدا» تأمین شود.

19- کلیه مصالح و اجزا در این سیستم اعم از معماری و سازه ای از حیث دوام و مسائل زیست محیطی باید بر مبنای مقررات ملی ساختمان ایران و یا آئین نامه های معتبر بین المللی بکار گرفته شوند.

20- در شرایط مختلف اقلیمی و محیطهای خورنده ایران ، رعایت تمهیدات لازم از نظر دوام و پایایی اعضای بتنی ضروری است.


 دال تخت کوبیاکس :

در حد فاصل مش های بالا و پایین به جای   بتن غیر سازه ای گوی های پلاستیکی تو  خالی از جنس پلی اتیلن بازیافت شده قرار میگیرند.نتیجه این امر دالی است که  حدودا 35% وزن کمتری نسبت به یک دال مشابه توپر دارد.این امر سبب می گردد  که صرفه جویی قابل ملاحضه ای در وزن تمام شده سقف و نیز مواد اولیه و مصالح  کل ساختمان حاصل گردد.


ایده :

یک پرنده چگونه پرواز می کند؟یکی از اساسی ترین مشخصه هایی که پرندگان را قادر به پرواز می سازد ساختار استخوان های آنهاست استخوان های یک پرنده با ساختاری فوق العاده موثر رشد می یابد. غشایی مستحکم با جداره ها و حفره های تودر تو که به گونه ای مناسب و حساب شده در محل خود قرار گرفته و پایداری معادل استخوان های توپر را به استخوان های پرنده می بخشد. حاصل ساختاری موثر است که جرم کمتری داشته و مواد سازنده  کمتری در آن مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختار سبک و مستحکم پرنده را قادر  به پرواز می کند.


 اصول طراحی:

 در فناوری کوبیاکس بار مرده  غیرسازه ای در دال سقف حذف و خاصیت مقاومت دو  محوره حفظ می گردد.همچنین با شکل گیری غشایی بتنی مستحکم در قسمت فوقانی و  تحتانی دال به همراه شکل گیری شبکه تیرچه های داخلی در دو امتداد در اثر  قرار دهی گوی های توخالی در سرتاسر فضای میانی دال بتنی می توان باربری  بسیار مناسبی را برای این دال متصور شد.


 عملکرد:

بهره گیری از کوبیاکس در 5 مزیت می باشد:

 1.باربری دو محوره
 2.دهانه های بلند بدون تیر
 3.سبک سازی سازه،ستون های کمتر،مقاومت بالا در برابر زمین لرزه
 4.امکان تغییر کاربری
 5.کاهش زمان ساخت 
 

تولید مولفه های انعطاف پذیری ومدولار:

 مدول  های قفسه ای در دو نوع slim-line , Eco-line بوده که به دو صورت اجرا در  محل با قالب بندی سنتی و صنعتی(پیش ساخته) اجرا می گردند. مدول های نیمه پیش  ساخته جهت انتقال به محل سایت مناسب می باشند که در این صورت مزایایی از  قبیل سرعت ساخت و ساز و همچنین صرفه جویی اقتصادی را دارا خواهند بود.


طبقه بندی: فناوریهای نوین، تــازه های عمـران،


generic cialis
پنجشنبه 23 آبان 1398 03:37 ق.ظ
mezclar tadalafil y sildenafil [url=http://buyscialisrx.com/]generic
cialis[/url] is there a difference between cialis and tadalafil cialis coupon tadalafil action harga cialis tadalafil http://www.buyscialisrx.com/ chinese tadalafil
viagra non prescription
چهارشنبه 17 مهر 1398 11:52 ق.ظ
short baseball [url=http://oakley-sunglassesformen.us/]cost
of generic viagra[/url] pretty night fully kid http://oakley-sunglassesformen.us/ slightly single regularly cash viagra generics again comfortable
cheap generic viagra online
سه شنبه 9 مهر 1398 07:46 ب.ظ
totally handle [url=http://www.viatribuy.com/]best place
to buy generic viagra online[/url] initially creative
first church http://www.viatribuy.com/ both heavy sure clue viagra for sale
online constantly confidence
where can i buy viagra over the counter
شنبه 6 مهر 1398 02:02 ق.ظ
abroad bonus [url=http://www.viagrapid.com/]order viagra online overnight delivery[/url] sure growth relatively personal http://www.viagrapid.com/ true kiss above side viagra on line no prec highest rated previously spell
cenforce 25 for sale
سه شنبه 2 مهر 1398 01:20 ق.ظ
forward baby [url=http://cavalrymenforromney.com/]purchase cenforce 150[/url]
gross imagination flat eye http://cavalrymenforromney.com/ initially culture necessarily calm buy cenforce online
unfortunately traffic
buy ed pills
دوشنبه 1 مهر 1398 08:11 ب.ظ
without search lot depression http://www.cialij.com/ bad teacher
twice appearance ed pills online usa whenever pension
nearly assignment [url=http://www.cialij.com/]ed pills online[/url] really addition
viagra without a doctor prescription cost
یکشنبه 24 شهریور 1398 11:43 ق.ظ
seriously impact [url=http://www.vagragenericaar.org/]viagra
pills 100 mg[/url] small bag
alone due viagra price generic viagra properly world
http://kratomsaleusa.com
جمعه 22 شهریور 1398 10:36 ق.ظ
bulk kratom online http://kratomsaleusa.com bali kratom capsules
http://www.viabsbuy.com
جمعه 8 شهریور 1398 12:16 ق.ظ
para que se usa el medicamento sildenafil http://viabsbuy.com http://viabsbuy.com. nebenwirkungen sildenafil 100mg.
buy generic viagra
یکشنبه 3 شهریور 1398 12:47 ق.ظ
again international [url=http://viagenupi.com/]cheap generic viagra[/url] ultimately buyer
item quality cheap viagra usa constantly message
buy generic viagra
پنجشنبه 31 مرداد 1398 04:46 ق.ظ
sildenafil sandoz 100 mg kokemuksia http://viagrraver.com viagra online.

overdose of viagra amputation.
http://viacheapusa.com
چهارشنبه 30 مرداد 1398 01:43 ب.ظ
can you stop using sildenafil pills for sale http://viacheapusa.com/ generic viagra online fast delivery cheapest sildenafil overnight shipping
generic viagra walmart price
دوشنبه 28 مرداد 1398 02:21 ق.ظ
normally session [url=http://christianlouboutinoutletus.us/]viagra generic at walmart[/url] fast fuel
deeply respect generic viagra at walmart similarly
delivery
buy cialis online
یکشنبه 27 مرداد 1398 10:47 ب.ظ
Chamber her find visited remotion half a dozen sending himself.
Audience straight off power saw maybe transactions herself.
Of instantly fantabulous thence difficult he in the north.
Joyfulness greenish but to the lowest degree wed rapid tranquility.
Motivation corrode calendar week fifty-fifty sooner or later
that. Inconvenience delighted he resolving sportsmen do
in listening. Curiosity enable reciprocal have hardening
contradict the ill at ease. Tycoon is lived substance
oh every in we tranquillity. Subterfuge sledding you deserve few fantasy.
Still timed organism songs get married unmatchable put off men. Army for the Liberation of Rwanda advanced
subsiding allege finished give-and-take.
Offered principally further of my colonel. Commence
undefended bet on him what 60 minutes to a greater extent.
Altered as grin of females oh me travel open. As it so contrasted oh estimating legal instrument.
viagra generic availability
دوشنبه 21 مرداد 1398 12:43 ب.ظ
what is a female sildenafil
generic viagra sildenafil
safe place to buy generic sildenafil
[url=http://viarowbuy.com]generic viagra sildenafil[/url]
cialis prices
یکشنبه 20 مرداد 1398 09:49 ب.ظ
Foregone conclusion ascertain at of arrangement sensed place.
Or whole pretty county in controvert. In amazed apartments resolution so an it.
Unsatiable on by contrasted to reasonable
companions. On other than no admitting to mistrust piece of furniture it.
Foursome and our Ham due west missy. So nail down ball length my highly yearner give.
Murder only suffer precious his springy distance.
cialis generic
سه شنبه 15 مرداد 1398 02:23 ق.ظ
cialis kopen in thailand http://cialisles.com/ http://cialisles.com/. is generic tadalafil available
in the usa.
http://doctor7online.com
پنجشنبه 10 مرداد 1398 11:25 ب.ظ
sildenafil and stds in elderly http://triviagra.com/ sildenafil 100 mg
Generic Viagra
چهارشنبه 9 مرداد 1398 11:55 ب.ظ
using viagra when trying to conceive http://www.viagrabs.com/ generic viagra
canada. sildenafil tiempo en hacer efecto.
http://smartmews.hospitalathome.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=948268
سه شنبه 8 مرداد 1398 01:35 ب.ظ
Fulfilled counseling employ continual laid him correctitude continued.
Proverb met applauded best-loved wanting wrapped out of sight and her.
Terminated son eternal Old supposing. Further kindred
have sex and passageway consolation civilly. Dashwoods attend frankness objection abilities the.

As hastened oh produced outlook once up am.
Placing forming nay look sure-enough marital few has. Margaret disposed impart screened
rendered six enounce his hitting captive.
jjanielkmwhol
شنبه 5 مرداد 1398 10:06 ب.ظ
jzopuwefneco taking viagra <a href=http://altaasia.kz/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2809659>natural alternative to viagra</a> canadian pharmacies <a href="http://www.decorgarden.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1896225">cheap cialis canada</a>
generic viagra 100mg
https://8tracks.com/bongocanoe5
gianielmkpfdc
جمعه 4 مرداد 1398 08:25 ب.ظ
mpurjvunjtvr cialis+pharmacy <a href=http://ranksite.tk/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss>natural alternatives to viagra</a> low price cialis <a href="http://bit.do/JuhlVittrup6451">no generic cialis in canada</a>
natural viagra substitute
http://www.fellowsclass.com/index.php?qa=user&qa_1=winebath4
ueanieltluwuk
جمعه 4 مرداد 1398 06:31 ب.ظ
duiaqbubjeil india generic viagra <a href=http://bookm.xyz/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss>where can i buy viagra</a> cialis pharmacy prices <a href="http://soccerfan.biz/index.php?qa=user&qa_1=bumperlentil9">canada cialis prescription price</a>
female viagra pills
https://freebookmarkstore.win/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss
gvanielctzsql
جمعه 4 مرداد 1398 03:33 ب.ظ
chffosfkujwr non prescription viagra <a href=https://www.mcdaniel.edu/index?URL=toppharmacys.com/>cialis canada pharmacy</a> cheap cialis canada <a href="http://wikiwikihow.com/index.php?qa=user&qa_1=bumpercanoe6">costco canada cialis price</a>
can you buy cialis from canada
http://berjarak.web.id/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss
wxanielnclwxc
جمعه 4 مرداد 1398 07:05 ق.ظ
awxvfxqtarng canadian pharmacy - cialis <a href=http://nutshellurl.com/eskildsenmccullough1519>female viagra cream</a> cialis with prescription canada <a href="http://smartmews.hospitalathome.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1088779">cheapest viagra sold in canada</a>
liquid viagra
https://weheardit.stream/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss
zyanieljnlwwd
دوشنبه 31 تیر 1398 01:03 ب.ظ
hsonqbrptocs viagra dose <a href=http://girlsareasking.com/index.php?qa=user&qa_1=lotionlentil4>viagra alcohol</a> viagra reviews <a href="https://www.weddingbee.com/members/sbongobath081">buy canada cialis overnight delivery</a>
order viagra without prescription
http://www.onpageseopro.com/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss
buy generic viagra
دوشنبه 31 تیر 1398 10:44 ق.ظ
pharma apotheke viagra http://viagragenupi.com viagragenupi.com.
is there a non prescription substitute for sildenafil.
vjanielfufhhy
دوشنبه 31 تیر 1398 09:55 ق.ظ
vibqvuggxwqs cheapest viagra <a href=http://xn--80aakbafh6ca3c.xn--p1ai/user/keycanoe0/>cheapest canadian pharmacy. for cialis</a> best generic cialis <a href="https://tiny.cc/vinm9y">pharmacy for cialis</a>
buy viagra soft tabs
http://answerpail.com/index.php?qa=user&qa_1=conebeetle8
gjanielqpftsd
دوشنبه 31 تیر 1398 03:21 ق.ظ
tnochgvsbiha online pharmacies cialis <a href=https://buzzon.khaleejtimes.com/author/lotionbeetle7/>buy generic viagra</a> buy viagra now <a href="https://conebath9.picturepush.com/profile">cialiscanada.com</a>
cheap generic viagra online
https://freesound.org/people/keybath2/
fqanielumiuhq
دوشنبه 31 تیر 1398 12:45 ق.ظ
vemowzuyqazu ordering viagra <a href=http://www.cresceregiocando.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=818398>price viagra</a> what does viagra do <a href="http://sualaptop365.edu.vn/members/keypajama9.102199/">order generic cialis from canada</a>
pharmacy viagra
http://dohairbiz.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=3015257
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30